Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

ЗМІНА КВЕДІВ У СПРОЩЕНЦІВ: ЧИ ВСЕ ТАК ПРОСТО?

юридичний супровід бізнесу

Відомо, що у відповідності до статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, до відомостей про юридичну особу та фізичну особу-підприємця, які обов’язково мають міститися у Єдиному державному реєстрі, відносять і інформацію про види діяльності.

Зрозуміло, що з моменту реєстрації такі види діяльності можуть змінюватися: одні додаватися, а інші виключатися.

За загальним правилом, для того, щоб внести зміни до видів діяльності, які здійснює суб’єкт господарювання, необхідно звернутися з відповідною заявою до державного реєстратора, після чого такі види діяльності будуть внесені до Єдиного державного реєстру, а значить, суб’єкт господарювання буде мати повне право здійснювати такі види діяльності.

Однак, для такої категорії суб’єктів як платники єдиного податку, вищевказаних дій недостатньо, щоб спати спокійно.

По-перше, при виборі спрощеної системи оподаткування, суб’єкти господарювання вказують певні види діяльності, в залежності від чого (з урахуванням інших критеріїв) обирають групу платників єдиного податку. Такі види діяльності вносяться до реєстру платників єдиного податку та прописуються контролюючим органом у свідоцтві платника єдиного податку.

Податковим кодексом України встановлено, що:

  • до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи,
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • та до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу,

застосовуються підвищена (15% для фізичних осіб-підприємців) ставка оподаткування (п.293.4 ст.293 ПКУ).

Більше того, здійснення видів діяльності, яких немає у реєстрі платників єдиного податку, тягне за собою не лише підвищення ставки, а й анулювання спрощеної системи оподаткування. Так, відповідно до абз.7 пп.298.2.3 п.298.2 ст.298 Податкового кодексу України, платники єдиного податку з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності, зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим Кодексом, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку.

Отже, якщо платник єдиного податку має намір здійснювати нові види діяльності, йому необхідно не лише звернутися до державного реєстратора для внесення змін до Єдиного державного реєстру, а й повідомити про такі зміни контролюючий орган.

Для платників єдиного податку першої і другої груп Податковим кодексом України передбачено подання заяви із вказаними змінами до видів діяльності не пізніше 20 числа місяця, наступного за місецем, у якому відбулися зміни. Для платників єдиного податку третьої групи такий термін не врегульований, передбачається, що така заява може подаватися разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п.298.5, п.298.6 ст.298 ПКУ). Хоча це не забороняє платнику єдиного податка здійснювати нові види діяльності до моменту подання такої декларації, але не раніше дати внесення змін до Єдиного державного реєстру.

Після внесення змін контролюючий орган додає нові види діяльності і у Свідоцтво платника єдиного податку (для чого платник передає контролюючому органу оригінал свідоцтва).

Отже, підсумуємо, що має покроково зробити платник єдиного податку при зміні видів діяльності (додавання нових та/або виключення страих):

  1. визначити та обрати відповідно до КВЕДу види діяльності, які плануюється здійснювати;
  2. заповнити реєстраційну форму та подати її державному реєстратору (на сьогодні це може бути звернення до нотаріуса або до центрів надання адміністративних послуг);
  3. перевірити внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру (можна на сайті Министерства юстиції шляхом отримання безкоштовного запиту);
  4. заповнити заяву про вибір спрощеної системи оподаткування із зазначенням змінених видів діяльності та подати її контролюючому органу (подається через центри обслуговування платників податків) (строк подання: для першої та другої групи – 20 днів, для третьої групи – нерегламентований, але не пізніше подання податкової декларації за звітний період);
  5. передати контролюючому органу оригінал Свідоцтва платника єдиного податку, до якого контролюючий орган додає нові види діяльності.

Є питання? Задавайте їх прямо тут, або пишіть чи телефонуйте нам!

Залишити відповідь

Увійдіть або заповніть поля нижче. Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені*

2 коментарі

AlexeyHic

В 2015-2016 годах на сайте апологетического центра «Иринея Лионского» была опубликована информация о том,
что ученый Мальцев Олег Викторович является лидером тоталитарной деструктивной секты и ведет активную сектантскую
деятельность. После чего в течение двух лет велась организованная информационная кампания с целью его
дискредитации. В этой кампании принимали участие лица, подконтрольные РПЦ, а также иная агентура
религиозно-властного сообщества РФ (Александр Невеев, Александр Дворкин и др.)
К расследованию обвинений в адрес ученого Мальцева Олега Викторовича российских «антикультистов»
подключились ряд международных правозащитных организаций. 2016 на заседании комиссии ОБСЕ этот случай
был включен в доклад французской правозащитной организации «Coordination des Associations et des Particuliers
pour la Liberte de Conscience» и бельгийской организации «Human Rights Without Frontiers».
Теме «преследования» Мальцева Олега Викторовича был посвящен доклад итальянского профессора в области социологии
религий Массимо Интровинье на международной научной конференции в Бельгии 2017 года. Он отметил, что Мальцев не
имеет отношения к религиозной и сектантской деятельности, и объяснил, что источником дезинформации был центр
«РАЦИРС» Александра Дворкина, который более 20 лет действует при поддержке Русской православной церкви.
По мнению профессора Интровинье, поводом для активной кампании по дискредитации Мальцева стала его критика РПЦ.
Кампания по дискредитации Мальцева Олега Викторовича не добилась поставленных перед ней целей. Участники не смогли состоятельно выдвинуть претензии ученому, не смогли предоставить читателям обоснования своих доводов. В настоящее время опорные ресурсы участников кампании (А Дворкина, А. Невеева и др.) имеют низкую посещаемость, а доверие их аудитории существенно упало.
Кампания по дискредитации ученого Мальцева Олега Викторовича не оказала существенного влияния на деятельность
самого ученого и Академии Славянских Прикладных Наук.

Richardmem

Protect Against Bank Lending and Closure

By keeping your funds in a traditional bank, you are giving that institution the opportunity to lend your personal funds out to others. This means that you do not receive any interest or increase of value in your wealth, while the bank makes money off the high interest rates they charge on loaning your money out.

With the banks only keeping 10% of their holdings in liquid funds, your money becomes nothing more than a number and an account. The Amen System brings the control of currency back to you, as you are able to store your funds in your wallet. This means that you have 24/7 access to your funds to purchase goods, transfer to others, lend others, convert to fiat currency and more.

In case of a sudden recession in your country, you are protected from banks closing, offering limited withdrawals or simply not having your funds accessible. The Amen Mobile Wallet means you have complete control over your money, at all times.

To find out more search google for Amen Dollar