Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Відбулося чергове засідання Комітету з питань безпеки ведення бізнесу при КТПП

Представники ЮКФ “Шілд” прийняли участь у круглому столі, проведеному на черговому засіданні Комітету з питань ведення бізнесу при Київській торгово-промисловій палаті,  що відбувся 15 листопада 2016 року. Основною тематикою круглого столу були аналіз та обговорення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту права власності”, який вступив у  законну силу 2 листопада 2016 року.

Метою проведення заходу було визначення оптимальних шляхів, які дозволять бізнесу максимально можливо захиститися від рейдерства та змінімізувати у подальшому ризики захоплення майна. Всі учасники круглого столу мали змогу висловити своє бачення засобів досягнення поставленої мети і внести власні пропозиції щодо змін, доповнень та/або уточнень положень норм чинного законодавства.

Результатом засідання Комітету стало схвалення резолюції із внесеними пропозиціями щодо удосконалення чинного законодавства у відповідній сфері.

Наша компанія розділяє думку Комітету і підтримує останні законодавчі зміни, які були внесені стосовно державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту права власності, а саме:

– Запровадження обов’язковості нотаріального посвідчення справжності підписів засновників (учасників), голови і секретаря Загальних зборів на рішенні уповноваженого органу (Загальних зборів) управління юридичною особою, яке пред’являється для проведення державної реєстрації змін про юридичну особу. Також нотаріальному посвідченню підлягає справжність підписів засновників (учасників) на статутному документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства (крім новостворюючих юридичних осіб);

– Збільшення строку на оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного реєстратора до 60 календарних днів;

– Запровадження обов’язкового повідомлення усіх власників юридичної особи про отримання державним реєстратором заяви про внесення змін до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Таким чином, власнику надається можливість і право зупинити незаконні дії щодо внесення змін, здійснених поза його відомом. Вказане нововведення має на меті зменшення ризиків рейдерського захоплення, оскільки раніше власник міг і не знати про внесення змін до єдиного державного реєстру стосовно свого бізнесу, в результаті – дізнаючись про рейдерське захоплення уже після державної реєстрації таких змін, що значно ускладнювало його шанси на оскарження дій та встановлення їх неправомірності.

Аналізуючи саме поняття рейдерства та його природу, можна зробити висновок, що вибір методів захисту від неправомірних дій залежить від особливостей конкретного бізнесу. Так, наприклад, якщо підприємство має розпорошений акціонерний капітал, рейдери скоріше за все спробують встановити контроль над таким підприємством шляхом купівлі акцій, тому доцільно звернути увагу саме на це. Також, якщо у підприємства є  кредиторська заборгованість та відсутність ресурсів для її погашення, вказані обставини стають його вразливим місцем.

Однак, слід зазначити, що загрозу захоплення рейдерами можна і потрібно виявляти на початковому етапі – саме тоді вже варто починати будувати ефективну систему захисту. Адже, підготовлений, значить захищений.

http://kiev-chamber.org.ua/uk/17/1010.html#.WDPkBgwE0qo.facebook

Залишити відповідь

Увійдіть або заповніть поля нижче. Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені*